Balneopark
U hlavního balneoterapeutického komplexu střediska Jeseník se nachází neobvyklý park, kde se můžete nejen procházet, ale zároveň se i „léčit“. Mezi uličkami a vycházkovými cestami můžete narazit na tůňky s kamenným dnem. Tyto bazény jsou naplněny léčivou vodou, takže kdo si to přeje, může si v nich zaplavat nebo si jednoduše procházet po kamenech a masírovat si chodidla. V balneologickém parku jsou také podporovány procházky naboso po trávníku, pikniky v altáncích a relaxace na lavičkách na slunci.
Kolonáda pramenů
Jeseník má vlastní kolonádu termálních pramenů, postavenou po vzoru slavných karlovarských kolonád. Stavba lázní Jeseník je unikátní: mají kulatý tvar, protože obklopují kopec, na jehož vrcholu stojí kaple zasvěcená Dr. Vincenzi Priessnitzovi, a celková délka kolonády je 1160 metrů. Hosté resortu přijíždějí nejen obdivovat kolonádu, nerušeně se procházet či navazovat nové známosti, ale také vyzkoušet léčivou vodu z různých pramenů, která je zde přiváděna do četných čerpacích stanic.
Muzeum domu Vinzenze Priessnitze
Vincenz Priessnice je považován za zakladatele balneologického směru letoviska Jeseníky. V muzeu věnovaném prvnímu slavnému lékaři města si můžete prohlédnout zajímavé exponáty obsahující Priessnitzovy osobní věci, jeho knihy a dopisy, nábytek z 19. století a seznámit se s historií prvních využití minerální vody z pramenů pro léčebné účely. Zajímavostí je i samotný Priessnitzův dům, postavený v roce 1822, a jím vybavená laboratoř, ve které lékař připravoval své lektvary.
Muzeum místní historie
V budově vodní pevnosti ze 13. století jsou nyní umístěny expozice vlastivědného muzea. Turisty zaujmou exponáty věnované historii osady a letoviska Jeseník, samostatný výstavní stánek o inkvizičních procesech proti čarodějnictví, které zde probíhaly v 17. století, a také kompozice na téma flóry a fauny regionu.
Přírodní rezervace Reiviž
V okrajové části letoviska Jeseník se nachází Národní park Rejvíz, vytvořený jako přírodní rezervace rašelinišť, jezírek, skalních útvarů s unikátní flórou a faunou. Hlavním pokladem rezervace je systém rašelinišť, který vznikl před 7000 lety během poslední doby ledové. Turisté mohou projít lesem k mechovému jezírku po speciálně vytyčených dřevěných cestách. Zvláštností tohoto jezera je, že vzniklo na kopci a navzdory gravitační síle neteče dolů kvůli rašelině nahromaděné podél břehů.
Vrchol hory Praded
Praděd je jedním z nejvyšších horských vrcholů Moravy. Jeho výška včetně televizní věže instalované na vrcholu je 1 563 metrů. Věž má vyhlídkový ochoz speciálně pro turisty, odkud se za slunečného počasí otevírá panoramatický výhled na středisko Jeseník. K názvu hřebene se váže i zajímavá pověst, podle které vládce okolních hor žil na vrcholu před mnoha staletími. A velmi blízko jsou Petrovské kameny, kde se konaly čarodějnické sabaty.